Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Warszawa: W lipcu z Miasteczka Ruchu Drogowego skorzystało ponad pół tysiąca dzieci

Warszawa: W lipcu z Miasteczka Ruchu Drogowego skorzystało ponad pół tysiąca dzieci

Wakacje na półmetku, a już 565 uczniów odwiedziło stacjonarne Miasteczko Ruchu Drogowego. Strażnicy miejscy gościli uczniów z 12 stołecznych placówek, a także z Jabłonny i Chotomowa oraz podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej na Woli.

 

 

Strażnicy miejscy z Referatu Profilaktyki przeprowadzili w lipcu na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego 82 godziny zajęć. Dzieci nauczyły się podczas nich stosować do przepisów ruchu drogowego, poznały zasady udzielania pomocy przedmedycznej, a także wzięły udział w konkursach i grach dotyczących bezpieczeństwa.

- Jak tu fajnie. Światła są na skrzyżowaniach, tory tramwajowe i szlabany. O, i tyle znaków drogowych – cieszył się 8 letni Maciek, który przyjechał do Miasteczka z Jabłonny. Towarzyszyło mu ponad 60 kolegów i koleżanek biorących udział w akcji letniej oraz kilka opiekunek.

Podczas, gdy jedna część grupy doskonaliła swoje umiejętności jazdy rowerem, inna grupa poznawała zasady udzielania pomocy osobom nieprzytomnym. - Udzielenie pomocy osobie, która jest nieprzytomna nie jest takie trudne jak może się wydawać. Wy także możecie w takich przypadkach jej pomóc. Przypomnijmy sobie zasady wzywania pomocy i telefony alarmowe – tłumaczył otaczającym go dzieciom starszy strażnik Krzysztof Lehmann.

Dzieci poznały numery alarmowe do pogotowia ratunkowego, straży pożarnej, policji i straży miejskiej. Potem uważnie słuchały, a następnie na fantomach pokazywały jak sprawdza się oddech i jak wykonuje uciśnięcia klatki piersiowej.

- Uważam, że to doskonały pomysł, aby teorię, której dzieci nauczyły się w szkole, mogły przełożyć na praktykę w bezpiecznych i kontrolowanych warunkach. Jest to przede wszystkim ważne dlatego, że błędy dzieci są na bieżąco korygowane przez strażników miejskich. Świetnie, że dodano do programu zajęć naukę udzielania pierwszej pomocy – powiedziała po wizycie w Miasteczku Ruchu Drogowego Magdalena Zubrzyńska, kierownik akcji „Lato w gminie" na terenie podwarszawskiej Jabłonny.

Zajęcia w stacjonarnym Miasteczku Ruchu Drogowego są częścią oferty dla najmłodszych przygotowanej przez Referat Profilaktyki Straży Miejskiej m. st. Warszawy - Program „Wakacyjni cykliści" to element akcji „Lato w mieście 2016". Nasi  funkcjonariusze starają się prowadzić zajęcia, tak aby dzieci jak najwięcej zapamiętały. Nasi strażnicy prowadzą też zajęcia wyjazdowe na terenie placówek. Wykorzystują w tym celu elementy mobilnego wyposażeni miasteczka ruchu drogowego. Dzieci uczą się pokonywania  m.in. równoważni, pochylni, omijania słupków, jazdy w rynnie  – mówi kierownik Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej m.st. Warszawy Marta Bachórz.

W lipcu z tej możliwości skorzystało 6 placówek.

Wakacje jeszcze trwają. Miasteczko Ruchu Drogowego nadal zaprasza najmłodszych gości.

Fot. SM Warszawa 


Komentarze

Podobne informacje

Trwają ferie zimowe z Instytutem Pamięci Narodowej

Trwają ferie zimowe z Instytutem Pamięci Narodowej

2017-02-16 15:33:51

Oddziały IPN przygotowały w czasie zimowego wypoczynku dla dzieci i młodzieży m.in. wykłady, wystawy, gry, warsztaty radiowe oraz pokazy filmów.


Bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku

Bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku

2017-02-08 10:34:57

Trwają ferie zimowe. Dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki, relaksu w domu i na świeżym powietrzu. Dla ich opiekunów to czas szczególnego zainteresowania się warunkami bezpieczeństwa podczas tego wypoczynku.


Dzieci mobilnie (nie)świadome

Dzieci mobilnie (nie)świadome

2017-02-02 18:15:17

Coraz więcej dzieci posiada własne smartfony i tablety, które pozwalają na bycie online niemal przez cały czas. Często zapominamy, że w sieci czyha wiele niebezpieczeństw. Firma ODO 24 radzi, w jaki sposób można przed nimi ochronić nasze pociechy.


Bal Charytatywny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Bal Charytatywny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

2017-01-28 18:57:41

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Wawer i Wawerskie Centrum Kultury zapraszają na Bal Charytatywny w stylu Bollywood, który odbędzie się 28 stycznia w sali konferencyjnej Warszawskiej Spółdzielni Handlowej FALA przy ul. Walcowniczej 14.


[VIDEO] Magdalena Zawadzka: wnuczka daje mi drugą młodość

[VIDEO] Magdalena Zawadzka: wnuczka daje mi drugą młodość

2017-01-26 15:19:20

Aktorka chce być dla swojej wnuczki przede wszystkim dobrym przykładem. Twierdzi, że od 2-letniej Helenki otrzymuje równie dużo, jak jej daje. Dziewczynka sprawia, że gwiazda czuje się, jakby przeżywała drugą młodość.


[VIDEO] Zielona Radość, czyli leśnicy dzieciom

[VIDEO] Zielona Radość, czyli leśnicy dzieciom

2017-01-18 11:49:59

Leśnicy z poznańskiej dyrekcji Lasów Państwowych w ramach akcji „Zielona Radość – podaj dalej" wsparli małych pacjentów z Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej w Poznaniu.


Zbąszyń – „Bajki na kliszy, część 3” – zaproszenie do biblioteki

Zbąszyń – „Bajki na kliszy, część 3” – zaproszenie do biblioteki

2017-01-12 10:04:48

Tym razem spotykamy się zbąszyńskiej bibliotece w sobotę – rodzice zgłaszali nam, że w sobotę łatwiej znaleźć czas na popołudniowy spacer lub przejażdżkę i wybrać się do biblioteki. Zapisy uruchomimy w poniedziałek 16 stycznia, ponieważ jeszcze pracujemy nad skontrum i przeprowadzkami po remoncie drugiej części biblioteki, gdzie m.in. jest Kącik Malucha. Wiemy, że to miejsce jest bardzo potrzebne!


Rusza konkurs plastyczny w ramach kampanii: WSPÓLNIE DLA BEZPIECZEŃSTWA NA STOKU

Rusza konkurs plastyczny w ramach kampanii: WSPÓLNIE DLA BEZPIECZEŃSTWA NA STOKU

2017-01-05 10:59:46

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji zainicjowało kampanię informacyjno-edukacyjną na rzecz poprawy bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. „Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Patronat honorowy nad projektem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.


Polska Pomoc w Górnym Egipcie. Wyposażenie przedszkola w Al-Rezegat

Polska Pomoc w Górnym Egipcie. Wyposażenie przedszkola w Al-Rezegat

2016-12-17 05:57:18

W ramach programu pomocy rozwojowej z funduszy Polskiej Pomocy placówka sfinansowała zakup mebli, dwóch komputerów i puzzli edukacyjnych dla przedszkola w miejscowości Al Rezegat (30 km na południe od Luksoru).


Dziś ukochane święto dzieci. Święto pluszowego Misia!

Dziś ukochane święto dzieci. Święto pluszowego Misia!

2016-11-25 10:31:49

Dzieci na całym świecie z przejęciem przygotowywały swoje ukochane pluszaki by te dziś mogły odświętnie pojawić się wśród innych misiów. bo to jedyny dzien w roku, gdzie z przytulnką można przyjść do przedszkola i szkoły na wspólne świętowanie.