Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

[VIDEO] Cały Wawer czytał dzieciom. Czytelnicza uczta w szkole przy ulicy Wilgi w Radości

[VIDEO] Cały Wawer czytał dzieciom. Czytelnicza uczta  w szkole przy ulicy Wilgi w Radości

Rodzice wraz z dziećmi porzucili w sobotnie przedpołudnie jesienne porządki wokół domów w Radości. Zjawili się w szkole by razem z Dyrekcją i Nauczycielami zaczarować swoją wyobraźnię książkami.

 

Szkoła przywitała małych i dużych czytelników pysznymi domowymi wypiekami. To tu można było przysiąść razem z nowymi książkami, które były do nabycia na korytarzowym kiermaszu. Znajdowały się tam opowiadania dla dzieci z pięknymi ilustracjami, bajki czy młodzieżowe książki przygodowe. Całość w pięknych oprawach.

Dla miłośników starszej literatury zorganizowano kiermasz antykwaryczny. Przygotowali go uczniowie szkoły, którzy odsprzedawali książki z domowych bibliotek rodziców i dziadków.

- Witam wszystkich na kolejnym świecie książki w Wawrze. Cały Wawer czyta dzieciom to już kolejna edycja tej imprezy u nas - mówiła na powitanie pani Anna Frej - Lusznia wicedyrektor szkoły.

A potem bajkowo zaczarował dzieci i dorosłych Adam Takczyk warszawski aktor i piosenkarz, który postanowił zabrać wszystkich zebranych w krainę bohaterów bajek sobie bliskich. A  portretami tych właśnie pięknie przyozdobiła salę czytelniczą grupa szkolnych artystów.

Chwilę potem dzieci i rodzice, otoczeni rysunkmi przedstawiajacymi: Kubusia Puchatka,  Alicję z Krainy Czarów, Pana Kleksa, Plastusia, Karolka czy Muminków mogli wysłuchać listopadowej opowieści właśnie Tove Janson i jej bohaterów. Adam Tkaczyk swoim barwnym głosem, doskonałą dykcją i wyczuciem dziecięcej wyobraźni zaczarował szkołę w Radości bajkowym światem Włóczykija, Panny Migotki, Filifionki i Muminka.

- Ale książki to też wiersze. A te najprostsze czasem są najbardziej niezwykłe- mówił Adam Tkaczyk. A chwilę później znów czarował poezjami o przedmiotach najzwyklejszych autorstwa Michała Rusinka - który przez wiele lat był asystentem Laureatki Literackiej Nagrody Nobla Wisławy Szymborskiej.

Dzieci urzekł też opowiadanami z książki "Afryka Kazika", czy fragmntami warszawskiego bestsellera ostatnich dziecięcioleci autorstwa Adama Bahdaja "Stawiam na Tolka Banana".

A po przerwie na kolejne pyszne wypieki, kawę i soki liczna grupa słuchaczy dała się zaczarować autorce książki "Koniberki". Usiadła ona, jako kolejna na czytelniczym fotelu, by podzielić się jedną z historii tej przez siebie napisanej ksiązki.

Dzieci z wypiekami na twarzach słuchały, jak Weronika Szelągiewicz czytała o grupie przyjaciół- koniberkach, które rzuciły się do walki o życie i wolność jednego z nich.

Szkoła przygotowała się na różne gusta czytelniczych przyjaciół. Były sale dedykowane miłośnikom fantastyki, amatorom prac ręcznych. Uczstnicy mogli brać udział w warsztatach literackich i artystycznych, spotykać się z autorami książek, którzy też zachęcali dzieci i młodzież do wspólnego tworzenia.

- To ogromnie ważne by dzieci wybierały książkę a nie komputer. Dbałość o przygotowanie tej imprezy i radość jej tworzenia to przykład na całe życie dla dzieci, które mogą w tego typu miejscach poznawać wartość czytania - komentuje Robert Rewiński Redaktor Naczelny Patriot24.net

Kolejna edycja święta książki w Wawrze już za rok.

 

Fot. AR

 

 


Komentarze

Podobne informacje

Tere-fere, czyli „wata słowna”

Tere-fere, czyli „wata słowna”

2017-02-21 07:38:44

Zabawa na Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego


Teresa Drozda i jej radiowe perełki - Mieczysław Czechowicz

Teresa Drozda i jej radiowe perełki - Mieczysław Czechowicz

2017-02-16 17:02:44

Był u nas krótko, chyba rok, może niecały. Chyba się na nim nie poznałam" - przyznała po latach jego pierwsza nauczycielka aktorstwa.


Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

2017-02-13 08:15:40

Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki przyznawana jest corocznie za najlepszą książkę reporterską opublikowaną w języku polskim w poprzednim roku kalendarzowym. Kandydatury do Nagrody mógł zgłosić każdy, także autorzy książek.


Głosowanie na lekturę Narodowego Czytania 2017 również na Facebooku i Twitterze

Głosowanie na lekturę Narodowego Czytania 2017 również na Facebooku i Twitterze

2017-02-08 09:15:00

Trwa głosowanie na lekturę Narodowego Czytania. Jeszcze tylko przez kilka dni można oddać swój głos na książkę, która będzie czytana przez Polaków na początku września.


[VIDEO]: W Kaliszu na scenie Uniwersytetu Adama Mickiewicza ze specjalną dedykacją dla zakochanych odbędzie się Diva For Rent

[VIDEO]: W Kaliszu na scenie Uniwersytetu Adama Mickiewicza ze specjalną dedykacją dla zakochanych odbędzie się Diva For Rent

2017-02-03 01:20:26

Już 12 lutego w Kaliszu na scenie Uniwersytetu Adama Mickiewicza ze specjalną dedykacją dla zakochanych odbędzie się “Diva For Rent” to niespotykana, innowacyjna forma teatralna: zabawny monolog słynnej śpiewaczki operowej Alicji Węgorzewskiej, okraszony akompaniamentem Bogdana Kierejszy i scenografią słynnego na cały świat malarza i grafika, laureata Oskara za najbardziej znaczący plakat roku 1994 oraz prestiżowej nagrody Prix Savignac w Paryżu Rafała Olbińskiego.


Intergracyjne spotkanie muzyczne w Wawerskim Centrum Kultury

Intergracyjne spotkanie muzyczne w Wawerskim Centrum Kultury

2017-02-02 18:25:29

Integracyjne spotkanie muzyczne czeka na Państwa w Wawerskim Centrum Kultury. „Bliżej siebie – bliżej świata” to spotkanie dla wszystkich, dla zdrowych i niepełnosprawnych, dla przyjaciół i znajomych, dla sąsiadów i nieznajomych. Odbędzie się 3 lutego o godz. 14:00.


[VIDEO] Wymyśliłam cię nocą przy blasku świec...Mineło 5 lat od kiedy odeszła Irena Jarocka- największa Gwiazda polskiej muzyki

[VIDEO] Wymyśliłam cię nocą przy blasku świec...Mineło 5 lat od kiedy odeszła Irena Jarocka- największa Gwiazda polskiej muzyki

2017-01-27 13:19:34

Irena Jarocka została okrzyknięta największą Gwiazdą polskiej muzyki rozrywkowej. Znajomi i fani, którzy wciąż pielęgnują pamięć o tej niezwykłej Artystce podkreślają zgodnie, że gwiazdą była na scenie. W życiu przede wszystkim była sobą - niezwykle dobrą i skromną osobą. Ludzie wspominając Irenę Jarocką często mówią, że to był taki dobry duch, anioł.


Prawie 10 mln zł z UE na inwestycje w kulturę

Prawie 10 mln zł z UE na inwestycje w kulturę

2017-01-23 09:00:06

Warszawskie instytucje kultury otrzymały dofinansowanie z funduszy europejskich w kwocie prawie 10 mln zł. Dodatkowe środki pozwolą zwiększyć dostępność oferty kulturalnej oraz dostosować obiekty zabytkowe do wdrożenia nowej oferty edukacyjno-kulturalnej.


Szczegóły zakupu kolekcji XX Czartoryskich

Szczegóły zakupu kolekcji XX Czartoryskich

2017-01-18 17:57:06

W związku z napływającymi do ministerstwa licznymi pytaniami dotyczącymi szczegółów zakupu kolekcji Książąt Czartoryskich informujemy, że 29 grudnia 2016 r. podpisano dwa akty notarialne.


Stypendia artystyczne na 2017 rok przyznane

Stypendia artystyczne na 2017 rok przyznane

2017-01-13 13:23:27

Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, przyznała stypendia na łączną sumę 750 000 złotych dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami.