Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

[VIDEO] Cały Wawer czytał dzieciom. Czytelnicza uczta w szkole przy ulicy Wilgi w Radości

[VIDEO] Cały Wawer czytał dzieciom. Czytelnicza uczta  w szkole przy ulicy Wilgi w Radości

Rodzice wraz z dziećmi porzucili w sobotnie przedpołudnie jesienne porządki wokół domów w Radości. Zjawili się w szkole by razem z Dyrekcją i Nauczycielami zaczarować swoją wyobraźnię książkami.

 

Szkoła przywitała małych i dużych czytelników pysznymi domowymi wypiekami. To tu można było przysiąść razem z nowymi książkami, które były do nabycia na korytarzowym kiermaszu. Znajdowały się tam opowiadania dla dzieci z pięknymi ilustracjami, bajki czy młodzieżowe książki przygodowe. Całość w pięknych oprawach.

Dla miłośników starszej literatury zorganizowano kiermasz antykwaryczny. Przygotowali go uczniowie szkoły, którzy odsprzedawali książki z domowych bibliotek rodziców i dziadków.

- Witam wszystkich na kolejnym świecie książki w Wawrze. Cały Wawer czyta dzieciom to już kolejna edycja tej imprezy u nas - mówiła na powitanie pani Anna Frej - Lusznia wicedyrektor szkoły.

A potem bajkowo zaczarował dzieci i dorosłych Adam Takczyk warszawski aktor i piosenkarz, który postanowił zabrać wszystkich zebranych w krainę bohaterów bajek sobie bliskich. A  portretami tych właśnie pięknie przyozdobiła salę czytelniczą grupa szkolnych artystów.

Chwilę potem dzieci i rodzice, otoczeni rysunkmi przedstawiajacymi: Kubusia Puchatka,  Alicję z Krainy Czarów, Pana Kleksa, Plastusia, Karolka czy Muminków mogli wysłuchać listopadowej opowieści właśnie Tove Janson i jej bohaterów. Adam Tkaczyk swoim barwnym głosem, doskonałą dykcją i wyczuciem dziecięcej wyobraźni zaczarował szkołę w Radości bajkowym światem Włóczykija, Panny Migotki, Filifionki i Muminka.

- Ale książki to też wiersze. A te najprostsze czasem są najbardziej niezwykłe- mówił Adam Tkaczyk. A chwilę później znów czarował poezjami o przedmiotach najzwyklejszych autorstwa Michała Rusinka - który przez wiele lat był asystentem Laureatki Literackiej Nagrody Nobla Wisławy Szymborskiej.

Dzieci urzekł też opowiadanami z książki "Afryka Kazika", czy fragmntami warszawskiego bestsellera ostatnich dziecięcioleci autorstwa Adama Bahdaja "Stawiam na Tolka Banana".

A po przerwie na kolejne pyszne wypieki, kawę i soki liczna grupa słuchaczy dała się zaczarować autorce książki "Koniberki". Usiadła ona, jako kolejna na czytelniczym fotelu, by podzielić się jedną z historii tej przez siebie napisanej ksiązki.

Dzieci z wypiekami na twarzach słuchały, jak Weronika Szelągiewicz czytała o grupie przyjaciół- koniberkach, które rzuciły się do walki o życie i wolność jednego z nich.

Szkoła przygotowała się na różne gusta czytelniczych przyjaciół. Były sale dedykowane miłośnikom fantastyki, amatorom prac ręcznych. Uczstnicy mogli brać udział w warsztatach literackich i artystycznych, spotykać się z autorami książek, którzy też zachęcali dzieci i młodzież do wspólnego tworzenia.

- To ogromnie ważne by dzieci wybierały książkę a nie komputer. Dbałość o przygotowanie tej imprezy i radość jej tworzenia to przykład na całe życie dla dzieci, które mogą w tego typu miejscach poznawać wartość czytania - komentuje Robert Rewiński Redaktor Naczelny Patriot24.net

Kolejna edycja święta książki w Wawrze już za rok.

 

Fot. AR

 

 


Komentarze

Podobne informacje

Śląskie: Rozdano Złote Maski

Śląskie: Rozdano Złote Maski

2017-03-28 08:15:34

W Międzynarodowym Dniu Teatru poznaliśmy laureatów nagród za szczególne osiągnięcia w zakresie sztuki teatralnej w roku 2016


20 lat Konstytucji RP– święto w stolicy Pomorza Zachodniego

20 lat Konstytucji RP– święto w stolicy Pomorza Zachodniego

2017-03-28 08:09:48

Rodzinny piknik, koncerty, gry i zabawy dla dzieci, lekcj historii, debaty i dyskusje naukowe – to tylko niektóre z punktów programu trzydniowych obchodów 20. rocznicy uchwalenia Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, na które zaprasza Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego. Od 2 do 4 kwietnia na mieszkańców Szczecina i Pomorza Zachodniego czekać będą atrakcje historyczne i kulturalne.


Konkurs: Rok Tadeusza Kościuszki zainaugurujemy w Krakowie!

Konkurs: Rok Tadeusza Kościuszki zainaugurujemy w Krakowie!

2017-03-23 23:00:17

24 marca o godzinie 10:30, na krakowskim Rynku Głównym po stronie Wieży Ratuszowej, odbędzie się inauguracja obchodów Roku Tadeusza Kościuszki. W programie wydarzenia znalazły się: odczytanie przysięgi, złożenie kwiatów na płycie upamiętniającej przysięgę Tadeusza Kościuszki i postawienie wyjątkowego, okolicznościowego balonu na rozgrzane powietrze. Serdecznie zapraszamy!


Wystawa w holu wystawienniczym Centralnej Biblioteki Wojskowej: Imieniny Marszałka Józefa Piłsudskiego

Wystawa w holu wystawienniczym Centralnej Biblioteki Wojskowej: Imieniny Marszałka Józefa Piłsudskiego

2017-03-22 09:06:10

W dniach 6–24 marca 2017 roku w holu wystawienniczym Centralnej Biblioteki Wojskowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego prezentowana jest wystawa "Imieniny Marszałka Józefa Piłsudskiego", przygotowana przez Dział Zbiorów Specjalnych i Dział Zbiorów Głównych, z okazji imienin Marszałka Józefa Piłsudskiego.


Kontrapunkt 2017. Znamy program festiwalu

Kontrapunkt 2017. Znamy program festiwalu

2017-03-21 07:25:35

Początek wiosny w Szczecinie to, niezmiennie od ponad pół wieku, teatralne święto. Po raz pięćdziesiąty drugi odbędzie się Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt. Kwietniowy tydzień, od piątku do piątku (21–28.04.2017) szczelnie wypełni sztuka teatru i nie tylko. Mottem tegorocznej edycji jest wymowne pytanie „Kto Ty jesteś?”. Teatralną rozprawę nad tym prostym pytaniem wyznaczą trzy tropy poszukiwań pod hasłami: tożsamość, wspólnota oraz widz.


WCK w Falenicy zaprasza 22 marca na: Zielone Żabki- powitanie Wiosny!

WCK w Falenicy zaprasza 22 marca na: Zielone Żabki- powitanie Wiosny!

2017-03-20 08:39:15

Wawerskie Centrum Kultury w Falenicy, przy ul. Włókienniczej 54, zaprasza wszystkich 22 marca godz. 11:00 (środa) na zajęcia pod wdzięcznym tytułem:  "Zielone Żabki - powitanie Wiosny". Odbędą się one w ramach Akademii Małego Artysty.


Dziś Pogrzeb Stu Straconych

Dziś Pogrzeb Stu Straconych

2017-03-20 08:39:07

20 marca w Lesie Lućmierskim pochowane zostaną szczątki ofiar niemieckich egzekucji, dokonanych w Zgierzu i okolicach w czasie II wojny światowej. Mieszkańcy Łodzi będą mogli dojechać na pogrzeb specjalnie zorganizowanym kursem autobusów MPK.


Znamy laureatów konkursu Miejsca Przyjazne Seniorom

Znamy laureatów konkursu Miejsca Przyjazne Seniorom

2017-03-20 08:36:52

W piątek, 17 marca, odbyła się gala finałowa konkursu Miejsca Przyjazne Seniorom organizowanego przez Warszawską Radę Seniorów oraz stołeczny ratusz. Kapituła konkursu przyznała 19 wyróżnień.


Międzylesie: Wielka wyprawa Pana Maluśkiewicza- 19 marca w Wawerskim Centrum Kultury dla wszystkich dzieci, rodzin. Widzimy się o godzinie 11:00!

Międzylesie: Wielka wyprawa Pana Maluśkiewicza- 19 marca w Wawerskim Centrum Kultury dla wszystkich dzieci, rodzin. Widzimy się o godzinie 11:00!

2017-03-16 10:40:42

Wawerskie Centrum Kultury w Międzylesiu przy ul. Żegańskiej 1a, zaprasza wszystkie dzieci i rodziny, 19 marca w niedzielę na godzinę 11:00, na spektakl pt.: "Wielka wyprawa Pana Maluśkiewicza". Przedział wiekowy spektaklu zaczyna się od 2lat. Górnej granicy nie ma.


Monachium:  Wystawa malarstwa Stefana Wiesława Fiszbacha

Monachium: Wystawa malarstwa Stefana Wiesława Fiszbacha

2017-03-08 00:37:29

Konsulat Generalny zaprasza na wystawę przy Prinzregentenstr. 7 w Monachium. Od 21 marca do 7 kwietnia, wtorki, środy i czwartki w godz. 12-14:00. Wernisaż - 17 marca o godz. 19:00