Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

[VIDEO] Cały Wawer czytał dzieciom. Czytelnicza uczta w szkole przy ulicy Wilgi w Radości


[VIDEO] Cały Wawer czytał dzieciom. Czytelnicza uczta  w szkole przy ulicy Wilgi w Radości

Rodzice wraz z dziećmi porzucili w sobotnie przedpołudnie jesienne porządki wokół domów w Radości. Zjawili się w szkole by razem z Dyrekcją i Nauczycielami zaczarować swoją wyobraźnię książkami.

 

Szkoła przywitała małych i dużych czytelników pysznymi domowymi wypiekami. To tu można było przysiąść razem z nowymi książkami, które były do nabycia na korytarzowym kiermaszu. Znajdowały się tam opowiadania dla dzieci z pięknymi ilustracjami, bajki czy młodzieżowe książki przygodowe. Całość w pięknych oprawach.

Dla miłośników starszej literatury zorganizowano kiermasz antykwaryczny. Przygotowali go uczniowie szkoły, którzy odsprzedawali książki z domowych bibliotek rodziców i dziadków.

- Witam wszystkich na kolejnym świecie książki w Wawrze. Cały Wawer czyta dzieciom to już kolejna edycja tej imprezy u nas - mówiła na powitanie pani Anna Frej - Lusznia wicedyrektor szkoły.

A potem bajkowo zaczarował dzieci i dorosłych Adam Takczyk warszawski aktor i piosenkarz, który postanowił zabrać wszystkich zebranych w krainę bohaterów bajek sobie bliskich. A  portretami tych właśnie pięknie przyozdobiła salę czytelniczą grupa szkolnych artystów.

Chwilę potem dzieci i rodzice, otoczeni rysunkmi przedstawiajacymi: Kubusia Puchatka,  Alicję z Krainy Czarów, Pana Kleksa, Plastusia, Karolka czy Muminków mogli wysłuchać listopadowej opowieści właśnie Tove Janson i jej bohaterów. Adam Tkaczyk swoim barwnym głosem, doskonałą dykcją i wyczuciem dziecięcej wyobraźni zaczarował szkołę w Radości bajkowym światem Włóczykija, Panny Migotki, Filifionki i Muminka.

- Ale książki to też wiersze. A te najprostsze czasem są najbardziej niezwykłe- mówił Adam Tkaczyk. A chwilę później znów czarował poezjami o przedmiotach najzwyklejszych autorstwa Michała Rusinka - który przez wiele lat był asystentem Laureatki Literackiej Nagrody Nobla Wisławy Szymborskiej.

Dzieci urzekł też opowiadanami z książki "Afryka Kazika", czy fragmntami warszawskiego bestsellera ostatnich dziecięcioleci autorstwa Adama Bahdaja "Stawiam na Tolka Banana".

A po przerwie na kolejne pyszne wypieki, kawę i soki liczna grupa słuchaczy dała się zaczarować autorce książki "Koniberki". Usiadła ona, jako kolejna na czytelniczym fotelu, by podzielić się jedną z historii tej przez siebie napisanej ksiązki.

Dzieci z wypiekami na twarzach słuchały, jak Weronika Szelągiewicz czytała o grupie przyjaciół- koniberkach, które rzuciły się do walki o życie i wolność jednego z nich.

Szkoła przygotowała się na różne gusta czytelniczych przyjaciół. Były sale dedykowane miłośnikom fantastyki, amatorom prac ręcznych. Uczstnicy mogli brać udział w warsztatach literackich i artystycznych, spotykać się z autorami książek, którzy też zachęcali dzieci i młodzież do wspólnego tworzenia.

- To ogromnie ważne by dzieci wybierały książkę a nie komputer. Dbałość o przygotowanie tej imprezy i radość jej tworzenia to przykład na całe życie dla dzieci, które mogą w tego typu miejscach poznawać wartość czytania - komentuje Robert Rewiński Redaktor Naczelny Patriot24.net

Kolejna edycja święta książki w Wawrze już za rok.

 

Fot. AR

 

 


Komentarze

Podobne informacje

Tłumy zwiedzających w warszawską Noc Muzeów

Tłumy zwiedzających w warszawską Noc Muzeów

2017-05-23 07:19:44

Niezwykle ciepły wieczór i bardzo bogata propozycja placówek spowodowały, że tegoroczną Noc Muzeów możemy zaliczyć do wyjątkowo udanych. Tłumy na ulicach i w muzeach, na koncertach, zwiedzaniu. Kolejki nikogo nie zniechęcały.


Do zobaczenia w Muzeum Warszawy!

Do zobaczenia w Muzeum Warszawy!

2017-05-16 07:48:26

11 zmodernizowanych zabytkowych kamienic i nowa wystawa główna „Rzeczy warszawskie” niedługo zostaną otwarte dla publiczności. W ostatni weekend maja na warszawiaków i turystów czekać będą liczne atrakcje.


Noc Muzeów w Kancelarii Premiera

Noc Muzeów w Kancelarii Premiera

2017-05-15 20:38:44

Zobacz, jak witani są w Kancelarii Premiera prezydenci i premierzy z całego świata, weź udział w konferencji prasowej, poczuj się jak światowy przywódca. Podczas Nocy Muzeów w Kancelarii Premiera na żywo zobaczysz to, co na co dzień oglądasz w telewizji. Zapraszamy już w najbliższą sobotę (20 maja) od godz. 19.00.


[VIDEO] Dni Koszalina 2017: Red Lips i Cugowscy

[VIDEO] Dni Koszalina 2017: Red Lips i Cugowscy

2017-05-15 07:53:33

Koncert z okazji Dni Koszalina: Red Lips i Cugowscy już 19 maja wystąpią w Koszalinie. 


Kup bilet do teatru za 500 groszy!

Kup bilet do teatru za 500 groszy!

2017-05-12 21:16:44

W sobotę, 13 maja, po raz trzeci obchodzić będziemy Dzień Teatru Publicznego. Z tej okazji 97 teatrów z 38 polskich miast przez cały tydzień – aż do 20 maja – zagra spektakle „za grosze”. Dokładnie za 500 groszy. Sprzedaż rozpocznie się 13 maja i będzie prowadzona wyłącznie w kasach teatrów.


Łódź: II Forum Kobiet NSZZ Solidarność 9-10 czerwca 2017 roku

Łódź: II Forum Kobiet NSZZ Solidarność 9-10 czerwca 2017 roku

2017-05-11 14:22:45

Krajowa Sekcja Kobiet NSZZ „Solidarność” wraz z Regionalną Sekcją Kobiet Ziemia Łódzka NSZZ „Solidarność” zapraszają na II Ogólnopolskie Forum Kobiet NSZZ „Solidarność” pod hasłem: „KOBIETA ŁĄCZY POKOLENIA”. Forum odbędzie się W dniach 9 – 10 czerwca br. w Łodzi w Centralnym Muzeum Włókiennictwa (tzw. Biała Fabryka) przy ul. Piotrkowskiej 282.


Instalacja Roberta Rumasa na Starym Rynku

Instalacja Roberta Rumasa na Starym Rynku

2017-05-09 07:48:22

W ramach wrześniowego Festiwalu Łódź Czterech Kultur na Starym Rynku pojawi się autorska instalacja Roberta Rumasa, znanego i cenionego polskiego artysty. Instalacja powstawać będzie w łódzkich zakładach i zamontowana zostanie tuż przed rozpoczęciem festiwalu, czyli 8 września br.


Hip-hop na Warsaw Challenge 2017

Hip-hop na Warsaw Challenge 2017

2017-05-06 09:04:29

Tegoroczna odsłona Warsaw Challenge zbliża się wielkimi krokami. W weekend, 13 i 14 maja, Fort Bema na Bemowie wypełni duch rywalizacji między najlepszymi światowymi tancerzami breakdance, zaś muzyczne emocje zapewnią występy legend rapu z Polski i USA.


Majówka w Muzeum Śląskim

Majówka w Muzeum Śląskim

2017-05-02 08:44:38

Zwiedzanie pokopalnianych budynków warsztatu mechanicznego i kuźni, wjazd na wieżę dawnego szybu„Warszawa II”, a tuż obok ćwiczenia jogi na świeżym powietrzu. W Muzeum Śląskim będzie można skorzystać z atrakcji dostępnych wyłącznie w sezonie wiosenno-letnim


Przyznano laury 10. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy

Przyznano laury 10. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy

2017-04-28 19:40:34

Stanisław Aleksander Nowak, Jerzy Kronhold, Grzegorz Piątek, Marcin Szczygielski i Magda Wosik zostali laureatami Nagrody Literackiej m.st. Warszawy dziesiątej edycji. Specjalne wyróżnienie - tytuł Warszawskiego Twórcy otrzymała Hanna Krall.