Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Premier Beata Szydło na Kongresie 590: budujemy nowoczesną Polskę, opartą na wartościach

Premier Beata Szydło na Kongresie 590: budujemy nowoczesną Polskę, opartą na wartościach

Przez ostatnie dwanaście miesięcy poczyniliśmy kroki, ażeby uwalniać kreatywność i energię Polaków – przekonywała premier Beata Szydło. W czwartek przed południem w podrzeszowskiej Jasionce rozpoczął się Kongres 590. W otwarciu wydarzenia z udziałem 2000 przedstawicieli polskiego biznesu i życia publicznego wzięła udział premier.

Największym bogactwem Podkarpacia są ludzie. To jest też największy kapitał naszej ojczyzny. Spotykamy się dzisiaj w regionie, który łączy symbolicznie nowoczesność i tradycję, to wartości, na których budujemy Polskę – podkreśliła premier Beata Szydło na czwartkowym otwarciu Kongresu 590. Jak mówiła szefowa rządu na kongresie spotykają się przedstawiciele polskich władz, samorządów oraz małych, średnich i dużych firm. W tym miejscu łączymy to, co najlepsze, to najlepsze to polskie – dodała.

Szefowa rządu zaznaczyła przy tym, że jej rząd chce rozmawiać o przyszłości i o tym, by polska gospodarka była kołem zamachowym prowadzącym do myślenia o ambitnych celach rozwojowych oraz szansą dla młodych ludzi.

Premier przypomniała, że w środę minął pierwszy rok rządów PiS. To było dobre 12 miesięcy, kiedy ciężko pracując, zajęliśmy się sprawami zwykłych ludzi. Ten pierwszy czas był poświęcony przede wszystkim wzmacnianiu polskich rodzin, budowaniu godnego życia polskich rodzin, ich stabilizacji i bezpieczeństwa. Od dzisiaj przechodzimy do drugiego etapu, a ten drugi etap nazywa się odpowiedzialny rozwój - podkreśliła.

Szefowa rządu stwierdzała, że w Polsce nadszedł czas, kiedy elitami są zwykli obywatele. Każdego, kto ma wizję i marzenia, państwo będzie wspierało w ich realizacji.

Premier powiedziała też, że na kongresie chce rozmawiać m.in. o tym, co państwo może zrobić dla wszystkich przedsiębiorców, by mogli w Polsce jak najlepiej wykorzystać swój potencjał i energię, kreatywność. Poczyniliśmy kroki na rzecz uwolnienia polskie kreatywności – przekonywała. Jak dodała, od tego zależy nasza wspólna przyszłość i budowa naszego wspólnego marzenia, jakim jest Polska.

Promując ideę patriotyzmu gospodarczego premier i polskich produktów premier wyraziła nadzieję, że na Kongresie 590 znajdą się konkretne rozwiązania, a polski rząd przygotuje takie prawo, które będzie wspierać polską przedsiębiorczość i pozwoli się gospodarce rozwijać dynamicznie.

 

Musimy myśleć o kolejnych pokoleniach, o tym, co jest naszym największym potencjałem, o edukacji, oświacie, bo to buduje filary naszego rozwoju – mówiła premier Beata Szydło. Jednocześnie zaznaczyła, że jej rząd stwarza dobry klimat do zacieśniania współpracy nauki i biznesu w Polsce, które są odpowiedzialne za rozwój innowacyjnej gospodarki.

Jak oceniła premier, podejmując wielkie wyzwania musimy myśleć o człowieku i wymiarze humanistycznym ekonomii, by przy ich realizacji nie umknęło to, co najważniejsze. Gospodarka ma służyć człowiekowi, budować potencjał narodu.

Początek 2017 roku planowany jest w Warszawie kongres innowatorów z udziałem młodych ludzi z państw Grupy Wyszehradzkiej - zapowiedziała premier Beata Szydło podczas otwarcia Kongresu 590. Mamy w tej chwili przewodnictwo w Grupie Wyszehradzkiej i na zakończenie kadencji tam będą rozmawiali właśnie ze sobą, będą porównywali swoje doświadczenie, będą budowali również pozycję Polski jako państwa innowacyjności - poinformowała premier.

W piątek, drugiego dnia kongresu wicepremier Mateusz Morawiecki ma przedstawić „Konstytucję dla biznesu”, czyli pakiet rozwiązań ułatwiających prowadzenie firm. Jak mówił wicepremier Morawiecki konstytucja dla biznesu ma (...) zmniejszyć obciążenia administracyjne, przyspieszyć procesy wydawania decyzji budowlanych, środowiskowych, żeby polscy przedsiębiorcy mogli rzeczywiście więcej inwestować.

W czwartkowej otwarciu Kongresu 590. w Jasionce koło Rzeszowa obok premier Beaty Szydło wzięli również udział prezydent Andrzej Duda oraz wicepremier Mateusz Morawiecki. Głównym celem kongresu, który potrwa do piątku, ma być wymiana idei i doświadczeń przedstawicieli środowisk, które mają wpływ na rozwój gospodarki i przedsiębiorczości.

Do Jasionki, oprócz najważniejszych przedstawicieli władz przyjechali również reprezentanci największych polskich i zagranicznych firm, m.in. PKO BP, PZU, PGNiG, Asseco, CD Projekt, Google, Inglot, Intel, Orange, Pratt & Whitney.

Kongres swoją nazwę wziął od prefiksu kodu kreskowego, którym oznaczane są towary wytwarzane lub dystrybuowane przez polskie firmy.

Czwartkową wizytę na Podkarpaciu szefowa rządu rozpoczęła od złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniającą minister rozwoju regionalnego śp. Grażynę Gęsicką. Tablica znajduje się na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko.

Śp. Grażyna Gęsicka zginęła w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r. Była posłem Prawa i Sprawiedliwości z okręgu rzeszowskiego.

- premier.gov.pl
(PR)


Komentarze

Podobne informacje

Minister spraw zagranicznych na spotkaniu Globalnej Koalicji w Waszyngtonie

Minister spraw zagranicznych na spotkaniu Globalnej Koalicji w Waszyngtonie

2017-03-27 15:06:50

Podczas wizyty w Waszyngtonie minister Witold Waszczykowski wziął udział w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych Państw Globalnej Koalicji do Walki z Daesh, a także w spotkaniu tzw. Małej Grupy krajów najbardziej zaangażowanych w działania Koalicji.


Premier Beata Szydło: Deklaracja Rzymska jest pierwszym krokiem do tego, aby odnowić jedność Unii Europejskiej

Premier Beata Szydło: Deklaracja Rzymska jest pierwszym krokiem do tego, aby odnowić jedność Unii Europejskiej

2017-03-27 08:38:26

Dla Polski najważniejsze jest potwierdzenie jedności i woli państw Unii Europejskiej do tego, byśmy razem budowali naszą przyszłość – stwierdziła premier Beata Szydło po podpisaniu Deklaracji Rzymskiej. Jak podkreśliła, priorytety i zapisy, na których zależało Polsce, zostały ujęte w dokumencie. Akt został przyjęty podczas nadzwyczajnego posiedzenia Rady Europejskiej z okazji 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich.


Wiceminister Marek Ziółkowski spotkał się z przedstawicielami białoruskich środowisk niezależnych

Wiceminister Marek Ziółkowski spotkał się z przedstawicielami białoruskich środowisk niezależnych

2017-03-23 22:04:07

– Poszanowanie praw człowieka, swoboda wypowiedzi i wolność zgromadzeń stanowią podstawowe wartości, na których Unia Europejska i Polska chce opierać współpracę z Białorusią – powiedział podsekretarz stanu w MSZ Marek Ziółkowski podczas spotkania z przedstawicielami białoruskich środowisk opozycyjnych.


 Minister Witold Waszczykowski z wizytą w Nowym Jorku. To kolejny element kampanii na rzecz polskiej kandydatury do Rady Bezpieczeństwa

Minister Witold Waszczykowski z wizytą w Nowym Jorku. To kolejny element kampanii na rzecz polskiej kandydatury do Rady Bezpieczeństwa

2017-03-22 10:53:21

– Moja wizyta w USA jest kolejnym elementem kampanii na rzecz polskiej kandydatury do Rady Bezpieczeństwa na lata 2018-2019. Wybory odbędą się 2 czerwca, co daje nam dwa miesiące na zdobycie dodatkowych głosów – zaznaczył minister Waszczykowski.


Poszukiwany europejskim nakazem aresztowania za udział w zabójstwie na terenie Niemiec, zatrzymany przez rzeszowskich kryminalnych

Poszukiwany europejskim nakazem aresztowania za udział w zabójstwie na terenie Niemiec, zatrzymany przez rzeszowskich kryminalnych

2017-03-21 20:27:39

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali 33-latka poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania. Mężczyzna ukrywał się na Podkarpaciu. Jest podejrzany o udział w zabójstwie dwojga obywateli Niemiec.


Kradli w Niemczech samochody - w Polsce je legalizowali - policja polska i niemiecka rozbiły zorganizowaną grupę

Kradli w Niemczech samochody - w Polsce je legalizowali - policja polska i niemiecka rozbiły zorganizowaną grupę

2017-03-21 07:20:56

18 kradzionych w Niemczech samochodów odzyskali w Polsce funkcjonariusze gdańskiego CBŚP. Niemiecka policja (LKA Berlin) zatrzymała w tym czasie 6 Polaków, członków zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się kradzieżami samochodów i ich legalizacją w Polsce. Było to możliwe dzięki powołaniu międzynarodowego zespołu śledczego prokuratur w Berlinie i Gdańsku oraz CBŚP i policji niemieckiej - LKA Berlin. Zatrzymanym zarzuca się co najmniej 45 kradzieży pojazdów o wartości 2 mln euro. Straty spowodowane przez przestępców, strona niemiecka oszacowała na 10 mln euro.


Spotkanie z prezes Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Stanach Zjednoczonych

Spotkanie z prezes Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Stanach Zjednoczonych

2017-03-17 12:58:53

Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda i Sekretarz Stanu Adam Kwiatkowski spotkali się w czwartek z dr Dorotą Andraką, prezes Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Stanach Zjednoczonych.


Drezno: Międzynarodowa współpraca polskiej policji z niemiecką w zakresie kynologii

Drezno: Międzynarodowa współpraca polskiej policji z niemiecką w zakresie kynologii

2017-03-16 09:51:47

W siedzibie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Saksonii w Dreźnie w minionym tygodniu odbyło się spotkanie delegacji polskiej Policji z Krajowym Prezydentem Policji Landu Saksonia. W czasie wizyty strona polska m.in. przekazała podziękowania za skierowanie do działań na terenie Polski saksońskich przewodników psów służbowych z psami tropiącymi, szkolonymi wg założeń mantrailingu. Rozmawiano także o przyszłej współpracy ośrodków szkolenia psów służbowych polskiej i saksońskiej Policji.


MSZ w związku z wydarzeniami w Abchazji i Cchinwali/Osetii Południowej

MSZ w związku z wydarzeniami w Abchazji i Cchinwali/Osetii Południowej

2017-03-13 19:36:53

Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP stanowczo potępia zamknięcie punktów kontrolnych z Abchazją, przeprowadzenie „wyborów parlamentarnych” na terenie Abchazji oraz zapowiedź „wyborów prezydenckich” i „referendum” w rejonie Cchinwali/Osetii Południowej.


13 najbardziej poszukiwanych przestępców Europy zatrzymanych

13 najbardziej poszukiwanych przestępców Europy zatrzymanych

2017-03-13 19:29:39

Tylko w pierwszych dwóch miesiącach 2017 roku, dzięki współpracy poprzez sieć ENFAST policjantów zajmujących się poszukiwaniem najniebezpieczniejszych przestępców, w ręce stróżów prawa wpadło trzynastu najbardziej poszukiwanych przestępców Europy.