Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Coraz więcej menadżerów decyduje się na szkolenia z dress code’u

Coraz więcej menadżerów decyduje się na szkolenia z dress code’u

W utrzymywaniu poprawnych relacji biznesowych znajomość zasad etykiety i standardów dress code’u staje się wartością pożądaną. Niezbędna w tym zakresie wiedza oraz praktyczne umiejętności coraz częściej zdobywane są na specjalnych szkoleniach.

Są one zalecane przede wszystkim dyplomatom, prawnikom i menadżerom, którzy chcą się odróżniać od konkurencji i budować profesjonalny wizerunek oraz styl komunikacji.

Szkoleniowcy przekonują, że dress code wcale nie musi być nudny. Podczas specjalnych kursów można się nauczyć sztuki stylizacji i kreowania własnego wizerunku idealnie dopasowanego do różnych sytuacji.

– Na pewnych stanowiskach czy szczeblach wypadałoby mieć wiedzę na temat dress code’u nie tylko po to, żeby dobrze się prezentować i wzbudzać zaufanie wśród swoich kontrahentów, lecz także po to, żeby nie narazić się na różnego rodzaju faux pas, czyli źle dobrany strój do konkretnej okazji czy okoliczności – mówi agencji Newseria Lifestyle Michał Prugar-Ketling, współwłaściciel marki Pitti Style.

Szkolenia z zakresu dress code’u czy z etykiety ubioru prowadzą wyspecjalizowane firmy, domy mody oraz atelier.

– Podczas takich szkoleń mamy możliwość zdobycia również wiedzy praktycznej, czyli często zadania przeprowadzane są na manekinach, możemy dotknąć tych poszczególnych elementów stroju, zobaczyć i przekonać się, jak to się nosi, jak to wygląda. Staramy się przekazać taką wiedzę, jak chociażby prozaiczne wiązanie krawata czy muchy, jak należy zestawiać ze sobą odpowiednie elementy garderoby, jakie buty na jaką okazję i o jakiej porze dnia – tłumaczy Michał Prugar-Ketling.

Niezwykle ważna i bardzo przydatna jest również teoria. Dzięki gruntownej wiedzy uczestnicy zdobywają większą pewność siebie, są świadomi swoich zalet i unikają kłopotliwych sytuacji.

– W części teoretycznej poruszamy takie tematy, jak interpretacja dopisków na zaproszeniach, czyli „white tie”, „black tie”, jak się ubrać na party koktajlowe. To wszystko wymaga odpowiedniej wiedzy tak, żeby nie popełnić faux pas czy nie narazić się na śmieszność w towarzystwie – mówi Michał Prugar-Ketling.

W takich szkoleniach najczęściej biorą udział dyplomaci, wyższa kadra menadżerska, kancelarie adwokackie, bankierzy, również różnego rodzaju przedstawiciele handlowi na wyższych szczeblach, którzy współpracują z klientami premium.

– W zależności od tego, czego oczekuje klient, firmy przygotowują odpowiedni zakres szkolenia, odpowiedni czas trwania tego szkolenia, liczbę zajęć praktycznych, liczbę zadań teoretycznych, czasami kończy się to egzaminem. Wszystko uzależnione jest od tego, czego oczekuje od nas klient – podkreśla Michał Prugar-Ketling.

- newseria.pl, fot. Flazingo Photos
(PR)


Komentarze

Podobne informacje

Optymistycznie o rynku pracy

Optymistycznie o rynku pracy

2017-03-27 15:50:11

Od marca ubiegłego roku o połowę zmniejszył się odsetek negatywnych opinii na temat rynku pracy w naszym kraju (spadek z 49% do 25%).


Ministerstwo Cyfryzacji prowadzi nabory na wolne stanowiska w służbie cywilnej. Poszukiwani są wysokiej klasy specjaliści

Ministerstwo Cyfryzacji prowadzi nabory na wolne stanowiska w służbie cywilnej. Poszukiwani są wysokiej klasy specjaliści

2017-03-23 22:44:18

Na stronie Ministerstwa Cyfryzacji można znaleźć ogłoszenie o prowadzonym naborze, na wolne stanowiska w służbie cywilnej. Informcja o prowadzonej rekrutacji jest dość nietypowa. Ministerstwo ogłasza bowiem, że poszukuje pracowników, gdyż ma spore dziury kadrowe.


Wypadki przy pracy – raport GUS

Wypadki przy pracy – raport GUS

2017-03-22 11:34:08

GUS przygotował raport na temat ilości wypadków przy pracy. Ponad 87 tys. takich wypadków zgłoszono w ubiegłym, 2016 roku – podaje Główny Urząd Statystyczny.


Nowe zasady zatrudniania cudzoziemców

Nowe zasady zatrudniania cudzoziemców

2017-03-16 15:02:29

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej.


Patriot24.net poszukuje specjalistów do pracy w międzynarodowym zespole. Oferujemy bardzo atrakcyjną karierę fachowcom z zakresu reklamy i marketingu

Patriot24.net poszukuje specjalistów do pracy w międzynarodowym zespole. Oferujemy bardzo atrakcyjną karierę fachowcom z zakresu reklamy i marketingu

2017-03-13 08:15:17

W związku z bardzo dynamicznym rozwojem zarówno portalu Patriot24.net jak i naszego kanału telewizyjnego Patriot24.TV oferujemy bardzo atrakcyjną pracę tym, którzy potrafią pracować w skali globalnej współpracując też w zakresie lokalnym. Czekamy na CV od tych, którzy chcą osiągnąć międzynarodowy sukces zawodowy.


Narada polskojęzycznych adwokatów we Francji

Narada polskojęzycznych adwokatów we Francji

2017-03-10 10:29:17

2 marca br. w Ambasadzie RP we Francji odbyło się spotkanie polskojęzycznych adwokatów pracujących we Francji. Podczas spotkania omówiono zagadnienia prawne ważne z punktu widzenia polskich obywateli i przedsiębiorców we Francji.


Giełda Włoskich Win i Winiarstwa w Warszawie

Giełda Włoskich Win i Winiarstwa w Warszawie

2017-03-09 15:52:28

2 lutego br. Ambasador Alessandro De Pedys wziął udział w imprezie “Giełda Włoskich Win 2017”, zorganizowanej przez Biuro ICE w Hotelu Hilton w Warszawie i sfinansowanej przez Piano Export Sud oraz Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego, w celu promowania branży winiarskiej Południa Włoch w Polsce.


Minimalna stawka godzinowa-13 złotych musi być przestrzegana

Minimalna stawka godzinowa-13 złotych musi być przestrzegana

2017-03-08 01:06:05

Realizacji przepisów, dotyczących przestrzegania minimalnej stawki godzinowej, poświęcono spotkanie z dziennikarzami, które odbyło się 1 marca w MRPiPS. Wzięli w nim udział: minister Elżbieta Rafalska, sekretarz stanu Stanisław Szwed, prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska i Główny Inspektor Pracy Roman Giedrojć.


Bezrobocie: Polska poniżej średniej UE

Bezrobocie: Polska poniżej średniej UE

2017-03-03 18:28:34

Bezrobocie w Polsce w styczniu 2017 r. wyniosło 5,4 proc. - podaje Eurostat. To spadek o 0,1 pkt proc. w stosunku do grudnia. Stopa bezrobocia r/r obniżyła się o 1,3 pkt proc. Tylko 6 innych krajów UE może pochwalić się niższą stopą bezrobocia niż Polska.


Newsletter Ambasady RP w Rzymie o polskiej gospodarce

Newsletter Ambasady RP w Rzymie o polskiej gospodarce

2017-03-02 08:50:38

Prezentujemy styczniowe wydanie informatora w języku włoskim, który co miesiąc przedstawia w skrócie najważniejsze wiadomości ekonomiczno-gospodarcze z Polski oraz główne fakty dotyczące stosunków polsko-włoskich.