Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

2/3 Polaków korzysta z przedmiotów przyjaznych środowisku. Tylko co piąty używa jednak kubków do kawy wielokrotnego użytku

2/3 Polaków korzysta z przedmiotów przyjaznych środowisku. Tylko co piąty używa jednak kubków do kawy wielokrotnego użytku

Z badań przeprowadzonych przez firmę Starbucks wynika, że blisko dwie trzecie respondentów przykłada dużą wagę do korzystania z przedmiotów przyjaznych środowisku. Polacy używają przede wszystkim ekologicznych toreb na zakupy i butelek. Tylko co piąty Polak używa jednak kubków do kawy wielokrotnego użytku zamiast jednorazowych.

Z badań przeprowadzonych przez firmę Starbucks wynika, że 63 proc. respondentów przykłada dużą wagę do korzystania z przedmiotów przyjaznych środowisku. Badania pokazały, że większą wrażliwość na ochronę środowiska mają kobiety. Aż 67 proc. badanych pań zadeklarowało, że troska o naturę jest dla nich ważną kwestią. Wśród mężczyzn podobną deklarację złożyło 59 proc. respondentów. Jednym ze sposobów na ochronę środowiska jest korzystanie z przedmiotów wielokrotnego użytku. Polacy najczęściej korzystają z takich przedmiotów, jak torby na zakupy i butelki. Niestety, tylko co piąty Polak używa kubków do kawy wielokrotnego użycia.

– Kubki wielokrotnego użytku stają się coraz bardziej popularne. Najczęściej jednak korzystają z nich ludzie młodzi w wieku pomiędzy 15 a 23 lata. Najczęściej są to mieszkańcy dużych miast, osoby, które często piją kawę poza domem – mówi Eleonora Wołczecka-Metyk, przedstawiciel marki Starbucks, w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Zdaniem wielu socjologów papierowy kubek na kawę z logo kawiarni stał się symbolem nowoczesnego życia. Z badań Makro Cash & Carry wynika, że aż 70 proc. Polaków pije kawę poza domem, w modzie jest nie tylko spożywanie tego napoju na miejscu w kawiarni, lecz przede wszystkim w drodze do pracy lub na uczelnię. W ten sposób na całym świecie rocznie wyrzucanych jest kilkaset miliardów papierowych kubków. Tymczasem oszczędzając jeden kubek dziennie przez 40 lat, można zachować: 6 drzew, 672 kilogramy drewna, 86 kilogramów śmieci oraz 18 dni energii dla zasilenia domu.

– Kubek wielokrotnego użytku wykonany jest z bardzo lekkiego, odpornego materiału. Możemy go użyć do 30 razy. Można go myć pod bieżącą wodą. Przez propagowanie takich kubków zmniejszamy zużycie papieru – mówi Eleonora Wołczecka-Metyk.

Aby zachęcić klientów do ekologicznego stylu życia, kawiarnie wprowadzają zniżki dla osób, które przychodzą z kubkiem wielokrotnego użytku. Polskie kawiarnie coraz częściej rezygnują z plastikowych kubków na kawę, większość z nich sprzedaje napoje wyłącznie z kubków papierowych. Wiele lokali wprowadza do użytku kubki z materiałów biodegradowalnych, które rozkładają się sześć tygodni, z kukurydzy lub kartonu z lasów odnawialnych.

- newseria.pl, fot. Steve Webel
(PR)


Komentarze

Podobne informacje

Szarlotka z połówkami jabłek, lukrowana. Jedyna w swoim rodzaju....

Szarlotka z połówkami jabłek, lukrowana. Jedyna w swoim rodzaju....

2017-03-24 19:12:09

Tym razem zapraszam Was do upieczenia szarlotki innej niż zwykle. Ciasto robi się szybko i prosto. Wychodzi bez problemów, każdemu. Znika z blachy i talerzy w ekspresowym tempie. Ciekawie wygląda, delikatnie, smakuje. To prawdziwe delicje wśród szarlotek!


Śnieżyca rozkwitła na dobre

Śnieżyca rozkwitła na dobre

2017-03-23 23:11:50

Chwilowe ochłodzenie wydłużyło okres kwitnienia śnieżycy wiosennej. Warto się spieszyć, gdyż kwitnie ona wyłącznie przez trzy tygodnie w roku. Na terenie poznańskiej dyrekcji LP można ją podziwiać w Rezerwacie Śnieżycowy Jar.


Chrupiące rogaliki z marmoladą - przepis, który nie zawiedzie nikogo.

Chrupiące rogaliki z marmoladą - przepis, który nie zawiedzie nikogo.

2017-03-20 12:36:05

Rogaliki należą do grupy nieamowitych, słodkich przekąsek, którą uda się zrobić każdemu. Dlatego śmiało zapraszam do zmierzenia się z tym prostym, tanim i sprawdzonym przepisem. Poniżej znajdują się wszyskie niezbędne informacje, które zaprowadzą Wasze kubki smakowe do celu! Trzymam kciuki!


[VIDEO] Sadzonki już ruszają do lasu

[VIDEO] Sadzonki już ruszają do lasu

2017-03-20 08:51:54

Pierwsze, wiosenne promienie słońca dla leśniczego-szkółkarza są znakiem, że czas sadzić drzewa. Wiele osób sądzi, iż leśniczy, aby wyhodować np. dąb, chodzi po lesie sadząc żołędzie, to rzeczywistość wygląda inaczej.


Zupa z czerwonej soczewicy- szybka, prosta i smaczna!

Zupa z czerwonej soczewicy- szybka, prosta i smaczna!

2017-03-17 14:34:35

Zupa z czerwonej soczewicy może być ratunkiem w dniu, kiedy nie mamy siły aktywnie krzątać się po kuchni. W tym przepisie wystarczy dodawać składniki w okreslonej kolejności, by po godzinie z haczykiem, delektować się jej niezwykłym smakiem i cieszyć oko kolorem.


Potrawa jednogarnkowa- Eintopf

Potrawa jednogarnkowa- Eintopf

2017-03-10 15:04:17

Eintopf (wym. ajntopf – niem. jeden garnek) jest potrawą jednogarnkową. To  popularny posiłek przygotowany w jednym naczyniu, zastępujący cały obiad.


Wawer: Wiosenna wymiana nasion w Wawerskim Centrum Kultury

Wawer: Wiosenna wymiana nasion w Wawerskim Centrum Kultury

2017-03-08 12:19:51

Wawerskie Centrum Kultury zaprasza wszystkich ogrodników z Wawra i całej Warszawy na wiosenną wymianę nasion. Ogrodniczą wiosnę zaczynamy od wysiewów i koniecznie potrzebujemy do tego celu nasion. Możemy je kupić w sklepie albo zebrać we własnym ogrodzie.


Zielona zupa - krem z cukinii

Zielona zupa - krem z cukinii

2017-03-08 03:11:58

Gotowanie z Czarną Oliwką


Co gotował Karol Okrasa w Folwarku Wąsowo? My wiemy!

Co gotował Karol Okrasa w Folwarku Wąsowo? My wiemy!

2017-03-03 00:12:54

Folwark Wąsowo to na kulinarnym szlaku wyjątkowe miejsce i z pewnością warte odwiedzenia i posmakowania. W zeszłym roku gościł w Folwarku guru światowej turystyki kulinarnej Erik Wolf prezes World Food Travel Association , który niezwykle zauroczył się tym miejscem.


Wieści z ptasiego świata

Wieści z ptasiego świata

2017-03-02 15:02:59

Nadszedł czas powrotów ptaków z zimowisk, wkrótce zacznie się okres godowy, wysiadywanie jaj i bardzo pracowity okres wychowywania piskląt.